Klon palmowy KATSURA
  • Klon palmowy KATSURA
  • Klon palmowy KATSURA
  • Klon palmowy KATSURA

Klon palmowy KATSURA,Acer palmatum

15,00 zł
Brutto

ozdobne z liści

pomarańczowo-żółty ogień w Twoim ogrodzie

Dimension
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Odmiana Katsura wiosną wydaje żółtawe lub jasnozielone liście. Młode listki z kontrastową, rdzawą otoczką. Wczesną wiosną przekornie mają jesienne zabarwienie, dzięki czemu klon wyróżnia się między innymi krzewami posadzonymi obok lub w jego tle. Jesienią powtórnie przybiera intensywne, czerwono-pomarańczowe tonyTen piękny krzew lub małe drzewko jest najbardziej pożądanym klonem japońskim z odmianami różniącymi się pokrojem i jesiennymi kolorami. Jego urodzie nie sposób się oprzeć.

Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może go również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy leśnym. Ze względu na malowniczy pokrój, może być sadzony pojedyńczo, pośrodku trawnika, nad brzegiem stawu, przed wejściem do domu, w ogródku skalnym, żwirowym lub w pojemniku na tarasie. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się także w półcieniu na skraju grupy drzew i krzewów. W takich zacisznych miejscach klony palmowe rozrastają się szeroko, tworząc wspaniały, przyciągający wzrok akcent kolorystyczny. Nadają się do uprawy w donicach jako malownicze bonsai.

Ich kolorowe liście szczególnie efektownie wyglądają na tle krzewów iglastych, jak jałowiec, choina albo cis. Nadają się do kompozycji z azaliami i rododendronami w podszyciu.

- lubią miejsca słoneczne i półcieniste, osłonięte od wiatrów,

- gleby, przepuszczalne, kwaśne, wilgotne (nadmierna susza powoduje brązowienie liści),

 

zdjęcie przedstawia roślinę wysylłaną do Państwa(ma około 35cm wysokości)

demo_7

Specyficzne kody