Klon palmowy KATSURA,Acer palmatum

Nowy produkt

ozdobne z liści

pomarańczowo-żółty ogień w Twoim ogrodzie

Więcej szczegółów

15,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Odmiana Katsura wiosną wydaje żółtawe lub jasnozielone liście. Młode listki z kontrastową, rdzawą otoczką. Wczesną wiosną przekornie mają jesienne zabarwienie, dzięki czemu klon wyróżnia się między innymi krzewami posadzonymi obok lub w jego tle. Jesienią powtórnie przybiera intensywne, czerwono-pomarańczowe tonyTen piękny krzew lub małe drzewko jest najbardziej pożądanym klonem japońskim z odmianami różniącymi się pokrojem i jesiennymi kolorami. Jego urodzie nie sposób się oprzeć.

Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może go również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy leśnym. Ze względu na malowniczy pokrój, może być sadzony pojedyńczo, pośrodku trawnika, nad brzegiem stawu, przed wejściem do domu, w ogródku skalnym, żwirowym lub w pojemniku na tarasie. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się także w półcieniu na skraju grupy drzew i krzewów. W takich zacisznych miejscach klony palmowe rozrastają się szeroko, tworząc wspaniały, przyciągający wzrok akcent kolorystyczny. Nadają się do uprawy w donicach jako malownicze bonsai.

Ich kolorowe liście szczególnie efektownie wyglądają na tle krzewów iglastych, jak jałowiec, choina albo cis. Nadają się do kompozycji z azaliami i rododendronami w podszyciu.

- lubią miejsca słoneczne i półcieniste, osłonięte od wiatrów,

- gleby, przepuszczalne, kwaśne, wilgotne (nadmierna susza powoduje brązowienie liści),

 

zdjęcie przedstawia roślinę wysylłaną do Państwa(ma około 35cm wysokości)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Klon palmowy KATSURA,Acer palmatum

Klon palmowy KATSURA,Acer palmatum

ozdobne z liści

pomarańczowo-żółty ogień w Twoim ogrodzie