Klon palmowy KATSURA,Acer palmatum

Nowy produkt

ozdobne z liści

pomarańczowo-żółty ogień w Twoim ogrodzie

Więcej szczegółów

15,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Odmiana Katsura wiosną wydaje żółtawe lub jasnozielone liście. Młode listki z kontrastową, rdzawą otoczką. Wczesną wiosną przekornie mają jesienne zabarwienie, dzięki czemu klon wyróżnia się między innymi krzewami posadzonymi obok lub w jego tle. Jesienią powtórnie przybiera intensywne, czerwono-pomarańczowe tonyTen piękny krzew lub małe drzewko jest najbardziej pożądanym klonem japońskim z odmianami różniącymi się pokrojem i jesiennymi kolorami. Jego urodzie nie sposób się oprzeć.

Jest idealnym drzewkiem do małego ogrodu, nie może go również zabraknąć w ogrodzie japońskim czy leśnym. Ze względu na malowniczy pokrój, może być sadzony pojedyńczo, pośrodku trawnika, nad brzegiem stawu, przed wejściem do domu, w ogródku skalnym, żwirowym lub w pojemniku na tarasie. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się także w półcieniu na skraju grupy drzew i krzewów. W takich zacisznych miejscach klony palmowe rozrastają się szeroko, tworząc wspaniały, przyciągający wzrok akcent kolorystyczny. Nadają się do uprawy w donicach jako malownicze bonsai.

Ich kolorowe liście szczególnie efektownie wyglądają na tle krzewów iglastych, jak jałowiec, choina albo cis. Nadają się do kompozycji z azaliami i rododendronami w podszyciu.

- lubią miejsca słoneczne i półcieniste, osłonięte od wiatrów,

- gleby, przepuszczalne, kwaśne, wilgotne (nadmierna susza powoduje brązowienie liści),

 

zdjęcie przedstawia roślinę wysylłaną do Państwa(ma około 35cm wysokości)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię